To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,452 - 2/13/24 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #80,674 - 3/2/24 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Seagate ST9500420ASG |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #10,101 - 2/22/20 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD on Pi 4 |
| Test #123,190 - 6/3/25 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | BPI-AI2N |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #419 - 6/11/19 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | df |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus |
| Test #4,564 - 12/2/19 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | tenantless |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 32GB SDXC |
| Test #4,838 - 12/7/19 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,741 - 11/9/19 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | pgn674 |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card Samsung 256GiB EVO Micro SDXC U3 UHS I |
| Test #53,908 - 12/13/21 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra 128 Gb ( Processor cache size set to 1024 kBytes. |
| Test #43,197 - 4/2/21 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | billsidea |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme 16GB on Pi 400 2000Mhz |
| Test #55,019 - 1/2/22 8:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | 128 gb evo+ on pi 4 |
| Test #45,630 - 5/16/21 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #133,089 - 4/21/26 9:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | RPI.VN |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RPI.VN |
| Test #107,054 - 5/1/25 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | initial |
| Test #123,108 - 6/1/25 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SK64G on Pi4 |
| Test #101,772 - 1/13/25 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,260 - 2/27/24 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | MD |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi 5 8gb microsd |
| Test #83,337 - 3/31/24 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsd |
| Test #78,040 - 1/22/24 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pi32 |
| Test #79,725 - 2/16/24 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MeinPi |