To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #49,798 - 9/2/21 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #51,325 - 10/16/21 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | usagi2201 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #52,648 - 11/16/21 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 32GB SDCard |
| Test #129,699 - 12/19/25 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi5 microsd 64gb |
| Test #99,385 - 12/6/24 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | WR3ND |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SA16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Industrial Micro SD 16GB in Pi 5 |
| Test #100,051 - 12/17/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #100,617 - 12/28/24 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32G |
| Test #23,223 - 5/5/20 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme PRO SD 32GB on Pi3 model B+ |
| Test #20,598 - 4/25/20 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SANDisk SD 32GB |
| Test #26,439 - 6/5/20 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Fygar |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ 32GB on Pi 4 |
| Test #40,986 - 2/24/21 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Wildfire |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 64gb sd-card in PI-4 |
| Test #40,235 - 2/10/21 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,911 - 3/4/24 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK256 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #89,317 - 6/14/24 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | l00ter68 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | AsgardMicSD64 |
| Test #76,207 - 12/19/23 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #80,304 - 2/28/24 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 Test |
| Test #81,346 - 3/10/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4-sd |
| Test #93,257 - 8/21/24 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi with sd |
| Test #77,602 - 1/16/24 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSA6MM-008G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #50,524 - 9/21/21 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |