To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,987 - 11/19/19 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #5,426 - 12/20/19 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test2 |
| Test #5,599 - 12/23/19 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 32GB microSD Canvas React U3 on Pi4B |
| Test #6,871 - 1/13/20 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #14,634 - 4/3/20 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 16GB SD RPI4 |
| Test #13,459 - 3/23/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #25,716 - 5/28/20 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #26,622 - 6/7/20 11:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Extreme Micro SD on Pi 4 |
| Test #22,064 - 5/1/20 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Pieme |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung SDcard in Rasp pi 4 |
| Test #22,137 - 5/1/20 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SandDisk Ultra Fit USB 3.1 32GB |
| Test #24,226 - 5/13/20 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #20,804 - 4/26/20 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Simon |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32gig on PI4 |
| Test #41,367 - 3/4/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,942 - 9/22/22 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 |
| Test #69,858 - 5/2/23 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD |
| Test #60,895 - 7/3/22 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Plum |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #62,152 - 8/22/22 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Pi4 WD MyPassport HDD |
| Test #74,457 - 11/17/23 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | fo0bar |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ARCANITE 128 GB USB 3.1 SuperSpeed |
| Test #55,320 - 1/9/22 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Orange Pi Plus - Plus 2 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ SSD on OrangePi |
| Test #130,498 - 1/14/26 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4 test2 |