To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #7,146 - 1/18/20 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,313 |
| User: | leoandjim |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | newkingstondrive |
| Test #87,132 - 5/9/24 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 8,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #58,973 - 4/19/22 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 8,313 |
| User: | gmoerth |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #89,910 - 6/24/24 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 8,313 |
| User: | rwrw |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37960G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston a400 ssd 960gb on pi4 using ugreen 30847 uasp sata enclosure |
| Test #44,522 - 4/28/21 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Geekworm X872 Pi NVMe Expansion Board |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Geekworm X872NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #54,353 - 12/20/21 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | Corale |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi4Samsung10k |
| Test #65,758 - 1/10/23 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 2tb ssd on pi4 using argon one nvme adapter without docker running |
| Test #64,101 - 11/10/22 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #9,214 - 2/17/20 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraII480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #596 - 6/28/19 9:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT256M550SSD3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial M550 |
| Test #781 - 7/13/19 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | mdcpepper |
| Brand: | ElecGear NV-C01 USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | ElecGear NV-C01 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD Blue SN500 |
| Test #8,002 - 2/2/20 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 8,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CX400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Goodram SSDPR-CX400-128 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ujyfiouyf |
| Test #27,601 - 6/21/20 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 8,311 |
| User: | 27 |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC NVMeWDS500G3X0C-00SJ |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,049 - 11/8/22 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 8,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #68,931 - 4/1/23 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 8,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | argon one m.2 |
| Test #68,403 - 3/17/23 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 8,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DA412) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | HP DA412 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | EMMC on Rock 5B |
| Test #1,972 - 9/6/19 10:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,310 |
| User: | monk |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | blem |
| Test #53,408 - 12/3/21 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 8,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #53,957 - 12/14/21 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 8,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | f |
| Test #47,273 - 7/1/21 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD980PRO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SAMSUNG 980 PRO 250GB PCle4.0 NVMe M.2 SSD disk (MZ-V8P250BW) on Pi 4 (8GB) |