To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #69,200 - 4/10/23 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,121 |
| User: | jft |
| Brand: | AData XPG Gammix S11 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS11Pro |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sdfgvesrv |
| Test #72,645 - 8/30/23 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB Flash drive on pi 4B |
| Test #87,213 - 5/10/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,120 |
| User: | Seagate ST500LT012-1DG142 |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LT012-1DG142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate ST500LT012-1DG142 |
| Test #92,041 - 7/31/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 5 sd and nvme |
| Test #102,582 - 1/27/25 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | NVME |
| Test #90,898 - 7/12/24 10:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #91,140 - 7/17/24 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,119 |
| User: | jamiefletcher |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi5 Overclocked with Samsung 256GB SDCard |
| Test #125,644 - 8/10/25 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #69,953 - 5/5/23 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #98,046 - 11/13/24 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,118 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung uSDCardReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Pro Plus A2 128gb using Samsung microSD USB reader on Pi 4b 2Gb |
| Test #81,484 - 3/12/24 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD 128GB on Raspberry Pi 5 |
| Test #89,967 - 6/25/24 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #3,271 - 10/26/19 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #10,542 - 2/26/20 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,118 |
| User: | sebi5361 |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | emmc |
| Test #89,805 - 6/22/24 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sony USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sony StorageMedia |
| Class: | USB Flash Drive |
| Note: | [CUSB 2.0 |
| Test #129,804 - 12/21/25 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | EE clone |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #73,949 - 10/24/23 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #81,187 - 3/7/24 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #92,042 - 7/31/24 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 128GB EVO on Pi 4 using SD slot |
| Test #96,576 - 10/21/24 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung nvme 256GB on Pi 5 using PCIe Gen 2 |