To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #81,458 - 3/12/24 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 2,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #87,708 - 5/15/24 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD] |
| Test #90,274 - 6/30/24 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #98,992 - 11/29/24 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,097 |
| User: | decoyrunner |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extremne 128GB A2 SD Card on Pi 5 |
| Test #54,825 - 12/30/21 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM800 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSDPM8002.5128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 128GB |
| Test #70,679 - 6/4/23 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 with microSD |
| Test #68,476 - 3/19/23 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | [B[A[B[ANetac Test USB 2 on Orange pi zero 2 |
| Test #125,915 - 8/21/25 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Apacer AS3501TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,845 - 5/20/24 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Adata |
| Test #71,194 - 6/27/23 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba THCSNJ Series mSATA |
| Board: | |
| Device: | Toshiba THNSNJ128GMCU |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | linux |
| Test #8,792 - 2/16/20 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 2,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #104,761 - 3/6/25 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #130,792 - 1/22/26 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,095 |
| User: | alex |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #40,463 - 2/15/21 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate BarraCuda Compute HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST4000DM000-1F2168 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #81,634 - 3/15/24 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,094 |
| User: | STKYFNGRS |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial P3 2TB on Orange Pi 5 Plus |
| Test #127,974 - 10/19/25 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | moocow |
| Test #129,241 - 12/4/25 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,093 |
| User: | Jose_Hamilton |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SSD Sata Crucial 240GB Model BX500 on Seagate Expansion SCSI Disk Device to USB |
| Test #106,985 - 4/29/25 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 2,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung JE4S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 256gb on pi5 |
| Test #668 - 7/5/19 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,093 |
| User: | Avatar |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit |
| Test #83,884 - 4/5/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |