To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #133,537 - 5/11/26 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,379 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba BG3 M.2 Series |
| Board: | EliteBook 735 G5 |
| Device: | Toshiba KBG30ZMV256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HPE73L |
| Test #133,536 - 5/11/26 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 9,758 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #133,535 - 5/11/26 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #133,534 - 5/11/26 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sdcard samsung evoplus |
| Test #133,533 - 5/11/26 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Caviar 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD15EACS-11BHUB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #133,529 - 5/11/26 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 51,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN605 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | EDILOCA EN605256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | EDILOCA |
| Test #133,524 - 5/10/26 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC401 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix PC401NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Disk 1 of 4 PC401s |
| Test #133,523 - 5/10/26 10:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV3000 500GB NVMe on Pi 5 |
| Test #133,522 - 5/10/26 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG Gammix S70 Blade |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS70BLADE |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Node01 |
| Test #133,521 - 5/10/26 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,710 |
| User: | jerry |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | 81C3 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Ay ay ay gaaang what it do- whats up my PI COOLIN CREW?? Ayy anyways its ya boi Je to the Re to the Re to the Re to the Re you know! I use cum cooling to keep the temperatures lowww!! Ayy Im swagged out tho- what u know?? Catch yall on the flip- I got tha |
| Test #133,520 - 5/10/26 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,999 |
| User: | sendmenukes |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | To Be Filled By O.E.M. |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | tessst |
| Test #133,519 - 5/10/26 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #133,518 - 5/10/26 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingstone A400 SSD on Pi 5 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #133,516 - 5/10/26 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,022 |
| User: | bass |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | NVME Hat |
| Test #133,515 - 5/10/26 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Test #133,514 - 5/10/26 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 951 |
| User: | Starting INXI hardware identification... |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Clock speeds: CPU: 1800 - Core: 500 |
| Test #133,513 - 5/10/26 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 8,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend ESD200 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS240GESD230C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SIRPI |
| Test #133,512 - 5/10/26 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 54,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZVL4512HBLU-00BLL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung MZVL4512HBLU-00BLL |
| Test #133,510 - 5/10/26 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 52,458 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZVL4512HBLU-00BLL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung MZVL4512HBLU-00BLL on Rpi 5 with Pimoroni NVme Base |
| Test #133,509 - 5/10/26 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 55,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | test 1 |