To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #4,186 - 11/26/19 12:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba THCSNH Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba THNSNH128GBST |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | openplotter |
| Test #1,087 - 8/1/19 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intenso JMicronJMS579 |
| Class: | USB Flash |
| Test #19,709 - 4/21/20 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 2,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend TS64GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #21,300 - 4/28/20 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #12,929 - 3/18/20 8:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,745 |
| User: | test02 |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO on Pi 4 using Ableconn PIUSB-M2S USB to M.2 SATA SSD Converter Stackable Board |
| Test #72,595 - 8/28/23 11:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | dfds |
| Test #58,013 - 3/18/22 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #53,784 - 12/10/21 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rpissd |
| Test #100,356 - 12/23/24 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,744 |
| User: | gugh |
| Brand: | Mushkin Chronos Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Mushkin MKNSSDCR120GB-7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | hhh |
| Test #124,723 - 7/13/25 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SE128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SE128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | KIOXIA Exceria G2 SD |
| Test #94,864 - 9/19/24 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,744 |
| User: | storm955 |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PNY XLR8 128 GB A2 microSD |
| Test #79,478 - 2/14/24 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #49,773 - 9/1/21 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,743 |
| User: | macer |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850EVO on Pi 3b+ using ORICO SATA to micro USB 3.0 NS1068 Chip |
| Test #45,674 - 5/16/21 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,742 |
| User: | Jethro T |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU630 SSD on pi4 using ugreen SATA to USB3-C adapter ref 50743 |
| Test #66,182 - 1/18/23 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 2,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SATA |
| Test #66,752 - 1/31/23 10:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #46,631 - 6/12/21 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | V-NAND SSD 970 EVO Plus NVMe M.2 |
| Test #55,914 - 1/24/22 12:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,741 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY SSD 120GB PiBox SATA Adaptor |
| Test #95,702 - 10/5/24 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,741 |
| User: | Gerhard34 |
| Brand: | Samsung SM841n Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSDSM841N2.57mm128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD SM841N 128 GB on Raspberry 4 2 GB, JMicron JMS578 SATA 6Gb/s |
| Test #1,091 - 8/1/19 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |